Devre Şemaları / Elektronik Devre Şemaları / Amplifikatör / 1000 W Amplifikatör


Yazar: Mehmet Özlav
Gönderen: Elektro   Tarih: 31-01-2001 17:19
Yorumlar: (1)   Oylar:
1.   Gönderen steca   15-12-2007 15:48  

şimdi kitaplarda da var bu bilgi ama bence aynı devreyi kesin deneyerek çalıştırarak gerekli değişiklikleri yaparak yayınlasak daha iyi olmazmı şimdi bizde şu var tek ben bileyim tekel olayım bence ne kendimiz ne ülke kazanır bu kazanç bu şekilde anlık kazançlar olabilir gerisi gelmez.tamam şunuda demiyorum hep hazır değil ama daha yol gösterici olsak hep beraber hem meslekten soğutmamış oluruz hemde ilgi artar birileri yapsın uğraşsın herşeyini ortaya çıkarsın başka biriside gelsin aynı devreyi hiçemek harcamadan kafa patlatmadan yapsın bu yanlış olur neden ezbercilik olur madem öyle ise gidip hazır hiç uğraşmadan bu devre için harcayacakları para ile muadil ve daha kaliteli enazından 2 yıl garantili bişey alırlar
ama bu devreyi ben yaptım mutluluğunu hissedemezler.saygı ve sevgilerimle.

Burada verdigimiz 1000 Watt'lık amplifikatör devremiz köprü bağlantıda 1000 W vermektedir. Stereo kullanımda ise 2x500W güç sağlayabilmektedir.

Devremizde iki ayrı besleme katı kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi preamplifikatör katını beslemek için ve diğeri ise çıkış transistörlerini beslemek için kullanılmaktadır.

Verdiğimiz baskılı devre planının gerçek boyutları 24.6cmx8.7cm olacaktır.Devre ile ilgili tüm şemaları(devre+pcb+güç kaynağı) resmin altındaki linkten indirebilirsiniz.

İndir : 1000 W Amplifikatör
Boyut: 2470KB, 3373 kez indirildi